| Calinizvoru a întrebat:

Cum a aparut stiinta?

5 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Simplu, prin descoperirea pas cu pas a tot ce ne inconjoara, am sistematizat tot ce cunoastem intr-un sistem de cunoastere pe care l-am denumit stiinta.

| MihaiNicu23 a răspuns:

A parut odata cu nevoia omului de a cunoaste tot ce il inconjoara si de a cunoaste toate procesele, fenomenele de pe Terra precum si de a investiga existenta vietii pe alte planete.

| oglindasultanului a răspuns:

A existat mereu, uite si tu semnificatia cuvantului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand oamenii au avut nevoie de raspunsuri si solutii la probleme. Si cand au inteles ca rugatul la divinitate nu poate misca o firimitura de paine.

| georgyanaaa a răspuns:

La fel cum te ai nascut si tu