| SilentRain a întrebat:

Cum ai descrie tu un prieten adevărat?

12 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu exista prieteni adevarati si prieteni falsi.
Cei care se plang de "prietenii" falsi, s-au asteptat la prea multe, de la persoane nepotrivite.
Prieten e ala cu care ai niste lucruri in comun, si va puteti suporta reciproc defectele. Pentru ca nimeni nu e perfect. Mereu vor exista momente in care nu va avea timp de tine, lucruri cu care nu e de acord, si va avea si alte anturaje in afara de tine. Daca cineva considera ca astea sunt dovezi de "prietenie falsa", e doar prost.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa imi pastreze secretele si sa ma ajute la nevoie, chiar daca eu nu o sa ii cer asta prea des.

Pe scurt... ca telefonul asta. Nu m-a lasat niciodata la greu happy

| mentholinks a răspuns:

Unul sau una care nu-ți pune o eticheta după primul lucru care nu-i convine la tine și eventual sa nu-i fie frica sa-ți spună ce gândește.

| Lioana a răspuns:

O persoana cooperanta care vine oriunde si oricand o chem, care stie sa asculte si sa fie alaturi de mine si care ma cauta des.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Ceea ce nu am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ma înțeleagă si sa ma accepte

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns:

Pai nu e foarte greu de descris. si nici nu presupune multa scoala sau stiinta avansata. un prieten adevarat e acea persoana care desi au trecut cativa ani de cand v-ati cunoscut in continuare aveti cam aceleasi legaturi adica iesiti pe afara, nu prea va certati de la chestii minore. va cunoasteti si va intelegeti ca prietenii.

| RegeleTauIonut a răspuns (pentru Ionut_Pavel_1993):

Eu sunt virgin si nu am gasit pana la 30 omule nici una de doamne ajuta daca nu ai bani si esti urat asta e adevarul

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns (pentru RegeleTauIonut):

Mi se pare normal daca nu ai bani si esti urat sa nu ai succes la gagici.din pacate asta e una dintre extremele care nu ai cum sa le schimbi poate niciodata, dar viata unui om nu sta in gagici, bani sau frumusete fizica. poti sa le ai pe toate astea si sa-ti doresti altceva...sau sa traiesti in depresie cu toti banii din lume gagici si alte chestii ca madalina manole intr-un final ti-o dai singur si nu ai rezolvat nimic. nu cred ca exista o limita 30 50 60. important e sa ai un contact bun cu tine insuti si cu cei cu care interactionezi mai ales de la o varsta cand toate astea poate vor disparea daca continuam sa mancam zahar in exces si alte bazaconii, nu vom ajunge niciodata la 60 de ani aratand in forma si avand un creier oxigenat cum trebuie. si daca nu ai gasit una de doamne ajuta poate o sa o gasesti in viitor totul depinde de tine man, absolut de tine. se zice ca haina nu-l face pe om.dar iti zic ca-l face, altfel moda ar fi fost la nivelul de frunza de cocos pe partea dorsala, si de ce zic il face pe om? pentru ca stii foarte bine ca ai o varsta, daca imbraci ceva nepotrivit ai vazut ca parca nu te reprezinta, parca nu-ti sta bine, de exemplu daca ia 165cm ca mine facem schimb de haine si ai sa vezi ca parca nu e stilul tau nu te reprezinta nu te simti bine in hainele mele nu esti tu. asa si cu alte chestii..cauta sa te regasesti pe tine cu adevarat, sa mergi din lac in putz fara sa te inneci e mare lucru.

| EmanuelT a răspuns:

Să nu te vorbească de rău
Să te ajute când ai nevoie
Sincer
Degeaba ai avea așa ceva, dacă nu îi ești și tu lui(no offense, doar zic că am văzut oameni ce au așteptări mari de la alții, iar ei sunt primii de înlocuit)

| RegeleTauIonut a răspuns:

Nu exista asta sa stii toti au interese sunt ipocriti pun aspect pe fizic fata si dupa te tradeaza in concluzie e bine singur

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns (pentru RegeleTauIonut):

Frate nu e asa te contrazic, prietenii chiar nu sunt asa, asta e de fapt cheia prieteniei ca prietenii nu pun accent pe asta, pe fizic fata si dupa te tradeaza, ce treaba are una cu alta. hai sa-ti dau niste exemple, daca cineva gandeste asa e gresit pentru ca ceea ce gandesti se reflecta in ceea ce faci si asta nu e bine, pentru ca daca cineva te judeca te judeca pe masura cu care tu te judeci pe tine insuti, excludem heateri care o fac din performanta, deci. o prietenie nu o sa vina in 3, 5, 7 zile 150 de ani, nu. o prietenie se creeaza putin cate putin, eu am 27 de ani si in 27 am cunoscut o tona de oameni poate chiar doua in momentul de fata am un singur prieten cu care ma pot lauda si stiu ca imi este prieten pentru ca si eu i-am fost prieten, i-am dovedit ca ii sunt prietent dar bineinteles acceptarea noastra ca si prieteni a venit din partea amandurora, acum ca ofera unul mai mult sau mai putin si mai judeci si tu din in cand nu conteaza creierul uman judeca dar ratiunea spune totul si tu insuti, hai sa-ti mai dau un exemplu legat de ce am scris mai sus ca se reflecta energia pe care o dai oamenilor, de exemplu si imi cer scuze de exemplu asta poate e putin cam suparator in fine, ex; ora 22:10 seara pe strada, amandoi intamplator trecem pe aceeasi strada, tu vii din fata eu vin din fata ta, deci logic ne vom trece unu pe langa altul, eu daca imi focalizez toate energiile pentru a te speria pe tine in momentul in care trec pe langa tine, si totodata o si fac la modul cand suntem unu langa altul sa ma reped spre tine si sa eliberez toata energia acumulata cu 10 pasi in urma si sa ma prefac ca vreau sa te lovesc dar de fapt doar ma impiedic te asigur ca te vei speria grav... deci ai grija ce oferi ca sa-ti faca bine ce primesti. [rietenie exista si vei avea parte de ea la momentul potrivit cand vei fi pregatit pentru asta.