| anonim_4396 a întrebat:

Cum ai reacționa când ai afla că un anume X te place? Având în vedere că X ul ăla e plăcut de persoana ta cea mai apropiată, dar n-o poți numi prieten.

7 răspunsuri:
| DanielVălean a răspuns:

Pai, daca si mie mi-ar placea de X atunci as incerca sa sa fiu impreuna cu X chiar daca "prietenului" meu i-ar placea de X. Parerea mea.

| Kara361DIsnOt a răspuns:

Paii..acum depinde si de peronalitatea ta..Adica:
Daca esti o prietena buna i poti spune acelui "prieten" ca te place X, si sa nu se supere
Daca nu esti asa sensibila, daca si tu il placi combina-te cu X
Daca vrei mai multe detalii sa-mi spui...

| Biiskrem a răspuns (pentru Kara361DIsnOt):

Spune-mi ce-ai face tu.
Eu o s-o fac în felul meu, dar vreau să văd cât mai multe moduri de a gândi.

| Musique a răspuns:

Dacă aș simți de asemenea ceva pentru acest X, ar conta foarte mult părerea "persoanei apropiate".
Baftă!

| Biiskrem a răspuns (pentru Musique):

Asta-i și problema. Îmi pasă.
Dacă eram altfel, îmi băgam picioarele și treceam mai departe. Da' nu mă lasă sufletul s-o fac...

| Musique a răspuns (pentru Biiskrem):

Prietenii mai întâi. (părerea mea)
Orice ai face, multă baftă!

| Kara361DIsnOt a răspuns (pentru Biiskrem):

Pai,eu sunt genu' de persoana care e mai grijulie si nu-i place sa raneasca oamenii asa ca,Daca mi-ar place de el,m-as combina cu el,dar mai intai as discuta cu prietena mea pentru. ca daca afla dupa,poate fi mai rauwinking Daca nu-l plac,pur si simplu i zic in fata ceva gen " Uite.e foarte dragut ce simti pentru. mine dar, eu nu simt la fel, imi pare rau, dar in schimb prietena mea te place. poate daca stai sa o cunosti ati putea deveni foarte apropiati"
Cam asa. Daca mai ai vreo nelamurire, sa-mi spuiwinking