| Maxx23 a întrebat:

Cum am menționat data trecută că sunt gay. Acest băiat îmi comenta ceva la story pe messenger după ce mă ignora, dar spunea că m-a plăcut și voia ceva serios cu mine dar eu nu eram pregătit să fiu cu el în relație, motivul că vreau un timp. Bun, el îmi vorbește sec, cică e supărat pe mine de ce nu l-am vrut și nu știu ce, o face pe indiferentul. A spus că mie nu mi-a păsat când mă dorea cu adevărat. Ori spune adevărul ori spune vrăjeală, nu știu ce să mai cred. Ce credeți? Nici nu accepta sa fim prieteni macar la început. Oare merita sa il mai bag în seama? Dacă tot o face asa. O persoana ar vorbi asa ceva când cealaltă persoana nu e pregătita? S-ar comporta cum e indiferent? E ceva normal? M-a ignorat 3 săptămâni și îmi spune numai pa, în loc să mă întrebe ce fac, dacă sunt bine sau altceva. Dar nimic. Mai merita omul asta ceva?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"O persoana ar vorbi asa ceva când cealaltă persoana nu e pregătita? S-ar comporta cum e indiferent?"
Da. Cand e tinut la distanta fara motive clare, isi pierde rabdarea. Indiferenta aia e un mix de orgoliu si suparare, e ceva normal din partea lui.
Poate ca merita sa ii explici daca vrei ceva, dar si ca trebuie sa o ia incet. Nu poti sti daca nu e un simplu aventurier, care vrea sa te dea peste cap, sa te aduca unde doreste (sex, probabil), apoi sa te paraseasca.

| gemeni6226 a răspuns:

Asta e o reactie a unei fete mofturoase. Poti sa crezi ca e foarte neserios, de era serios se purta ca atare.Nu,nu merita.

| Felissa13Eden a răspuns:

Nu merita, puiule.Cand o persoana tine la tine, te cauta, incearca sa initieze o conversatie cu tine cu orice prilej, te asculta, te intelege, te sustine.
Meriti mult mai mult de atat, nu toate rebuturile frustrate :3