| nosmoke a întrebat:

Cum ar fi mai bine? Sarac dar fericit sau Bogat dar nefericit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una nici alta! Trebuie sa faci ceva sa te mentii pe linia de plutire.

11 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Nu consider ca ai pus bine problema, fericirea depinde de linistea interioara a unei persoane. Daca tu esti impacat cu ceea ce ai, poti fi fericit si daca esti sarac.
Sau, gresesc?hee hee

Shin
| Shin a răspuns:

Depinde ce raspunzi la celelalte doua interbari.
1. Poti sa fii foarte sarac si totusi fericit? Daca da, atunci eu asta as alege... pana la urma nu ma intereseaza bani, ci ceea ce pot sa-mi aduca ei. Si daca pot fi fericit direct, chiar nu ma mai intereseaza acesta spect.
2. Poti sa fii nefericit daca esti f bogat? Nu stiu... in afara de o boala incurabila sau un defect fizic major, nu vad de ce nu ai fi fericit daca esti f bogat... In opinia mea (cu f mici excepti) banii aduc foarte multa fericire happy
Numai bine, Shin.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Cum nu exista optiunea - bogat si fericit - voi alege sarac si fericit. Daca as putea adauga ceva ar fi - sanatos sa fiu ca restul se rezolva. Fericirea nu poate fi cumparata. Ce poti cumpara este doar o iluzie, nu fericire.

| EUSIATIT a răspuns:

Eu as alege SI bogat si fericit... dar depinde de situatii.Si atunci as alege modest si fericit

| selef a răspuns:

Cel mai bine bogat si sanatos.

| jane_5414 a răspuns:

Saraca dar fericita.

| leonet09 a răspuns:

Sarac dar fericit laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca sarac dar fericit. Fericirea e un lucru scump.Degeaba esti bogat daca viata o traiesti nefericit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu totusi prefer bogatia. fericirea o pot cumpara dupa aceea. laughing rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarac deja sunt (fata de alti care au o masina...etc)... fericit nu prea sunt. Nu pot fi fericit daca vad la alti si nu la mine. Modest si fericit (intre bogatie si saracie).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU sunt cineva caruia nu_i place bogatia. Mie imi place sa fac pe mama tata ...cu spirit de craciun. Eu nu am bani multi asa ca fac cadouri naturale