| changeur a întrebat:

Cum ar reactiona ai vostri daca v-ati face un tatuaj pe fata/ cum au reactionat la primul tatuaj?

5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

M-ar arunca in strada cu fața umflata.

| DarthNiger a răspuns:

Daca esti major atunci poti sa iei decizii in numele tau pe propria ta raspundere fara sa ceri permisiunea de la parintii tai, insa daca vrei sa urmezi ceva cariera in armata nu iti recomand sa iti faci tatuaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateva replici si atit.Numai faza e ca eu detest sa ma tatuez daca vad la altcineva nic nu ma incinta nici nu ma dezgusta o constat si atit.Dar eu nu voi face asa ceva niciodata.

| AlexandruInu a răspuns:

Pe fata nu am. In schimb am pe piept si pe spate.
Primul tatuaj a fost cel de pe spate, mama a fost de accord cu el pentru ca avea o semnificatie pentru mine. In schimb tatal meu nu suporta tatuajele... L-am ascuns de el aproape 1 an. Pana la urma am discutat si a acceptat, nu a vorbit cu mine o sap. Si in fiecare an apart cu un tatuaj nou.

| Ana198 a răspuns:

Nu e vorba despre cum ar reacționa părinții. În orice caz, depinde, unii părinți pot fii mai înțelegători decât alții, dar aici este vorba despre tine în primul rând. Vei fii privit altfel în societate, pentru că unii oameni judecă după acest aspect, dacă ești indiferent de fel, nu te-ar afecta asta. Gândește-te dacă chiar ar merita, fără să ai regrete, fiindcă nu este un lucru pe care îl poți sterge dacă nu îți mai place, o să îl ai toată viața.