| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cum ar trebui sa reactionez cand un om se baga in treburile mele ca sa-mi arate mie si celorlalti oameni ca el e mai inteligent, mai descurcaret si mai bun ca mine in acele treburi?

7 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Să-l lași, să înveți. (asta în unele cazuri)

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Lasa-l. De ce i-ai face ceva? Daca se baga in treburile tale inseamna ca el te crede mai destept.

| T0T a răspuns:

Îl bați și le arăți altora că ești mai bun la bătaie ca el.

| T0T a răspuns:

Bine că măcar eu nu dau cu minus.

| darrio2007 a răspuns (pentru T0T):

Sa-ti fie de bine.

| NakaTaka a răspuns:

Aplica metoda Visinescu.

| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

Trebuie sa nu il bagi in seama..Indiferenta este cea mai puternica arma pentru oameni de genul.Prin simplul fapt ca nu bagi in seama ce face sau ce spune el, ii dovedesti ca nu-ti pasa si ca nu este nicio competitie intre voi. Iar la un moment dat va inceta.Sunt sigura ca ca si tu esti inteligent si descurcaret/a doar ca ce face el ti se pare mai bine insa nu e asa. Daca iti doresti ceva cu adevarat, reusesti.happy