| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar trebui sa reactioneze o sanatoasa in situatia ca la maturitate ramane blocata in casa parintilor neavand ce sa faca, cum sa faca, iar baiatul continua prietenia cu vecinii, sa aduca fete, sa faca zarva cauzandu-i dificultate in a iesi din curte si o serie de probleme cu parintii, cu politia, amenintari cu trecerea anilor pierduti in situatie?

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu ești român?

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Sunt romanCA in izolare pe cont propriu inceputa in copilarie. Sunt inconjurata de "magari", in jungla sunt aici, nu intre "romani", am bulgari, arabi, tigani si natii din astea in juru meu.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, trăim intr-o junglă nebună. ))
Te întrebam, fiindcă textul de mai sus e incoerent și mă gândeam că s-a folosit google translate.

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Arda, si noi, cei care nu ne-am izolat, traim intre bulgari, arabi si tigani, ba chiar nefiind izolati interactionam mai mult cu ei. Tin sa iti spun ca am trei familii de chinezi pe aceeasi scara cu mine - aici in Aviatiei sunt ceva mai putini bulgari, dar foarte multi chinezi. Faptul ca locuieste nu departe de oameni de alta origine etnica este ultima problema de care se poate plange un om; acestia se comporta ca si romanii.

| anonim_4396 explică (pentru minrest):

In nume sunt litere puse la intamplare, fara nici o semnificatie. (am incetat sa mai folosesc cuvantul "pardon"). Am obiceiul sa ma speriu si sa ma schimb cand mi se fac faze destinate, ca uite persoana "asta" are numele lu "aia" si ma imita pe mine, dar n-avea cum sa fie ea, ca mintea cu identitatea reala, mai adauga si povestile cu ce "facea" ca sa dovedeasca ca e ea. Asa revenind despre viata reala, ei zic ca problema sunt eu, si adevarata mea problema este ca de la nastere, eu nu mi-am inceput viata, eu cand stau intre oameni o patesc urat, de obicei oameni care ma stiu de pe undeva, apar venind dupa mine cu aceasta intentie. Ajung la o varsta inaintata si devine jenant ca inca am problemele unui copil neadaptat care nu stie cum a evoluat lumea ca eu de 20 de ani m-am izolat in incercarea de a evita capcanele unora.
Cand am cautat pe net liste cu "demografie" nu am gasit numere imense de straini in tara, e mirator, ca de obicei sunt inconjurata de straini.

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Sa mai mentionez si faptul ca ei fac sex exact in curtea de langa peretele camerei fetei, si noaptea in masini la poarta, ca face mult scandal legat de acest subiect, ca ameninta si fac zarva, ba cu moartea ba prostitutia ba acuza de probleme psihice si infractiuni pe familia din curtea dintre acesti vecini? (la asta ma refeream cand scriam ca-s "in jungla"). Stiu ca fata nu poate sa traiasca ca una normala pentru a dovedi ca este om normal, in situatia inumana si jenanta in care se afla la varsta ei. Este limba romana, dar ce scriu este depasit, si ciudat.

| Zuzu1991 a răspuns:

Trebuie sa facem eforturi sa intelegem ce vrei sa spui, am citit intrebarea de 3 ori si tot m-ai pierdut, cred ca mai bine scrii in limba "normala" si il bagi in google translate

| anonim_4396 explică (pentru Zuzu1991):

Sincer nici eu nu inteleg, este singurul lucru care mi se permite sa-l fac, sa-mi bat capul de cum functioneaza lucrurile care formeaza realitatea mea.