| irinas608 a întrebat:

Cum ar trebui să se adreseze psihologul clientului său?
Sunt adolescentă și merg la terapie de câteva luni, dar psihologul mi se adresează tot timpul la persoana a doua plural(însă nu mi-a zis dumneavoastră). Și mie mi se pare cam ciudățel, mai ales că e mai în vârstă cu vreo 45 de ani decât mine.
Așa se adreseză de obicei psihologii? Ar trebui să îi zic asta?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Este absolut normal comportamentul psihologului. Daca tie ti se pare ca nu te ajuta terapia cauta pe altcineva.

| oglindasultanului a răspuns:

Inseamna ca psihologul tau respecta oamenii, chiar copilul de tine.