| irinas608 a întrebat:

Cum ar trebui să se adreseze psihologul clientului său?

Sunt adolescentă și merg la terapie de câteva luni, dar psihologul mi se adresează tot timpul la persoana a doua plural (însă nu mi-a zis dumneavoastră). Și mie mi se pare cam ciudățel, mai ales că e mai în vârstă cu vreo 35 de ani decât mine.

Așa se adreseză de obicei psihologii? Ar trebui să îi zic asta?

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Cat timp se adreseaza politicos, nu exista un standard. Nu cred ca ai avea de ce sa ii spui.
Poate ca face asta cu un scop, ca sa iti urmareasca anumite reactii.