| Neymarjrfive a întrebat:

Cum as putea sa ma,, impac"cu Karma? Acum ceva ani când eram mai mic uram și ii doream raul unui fost prieten, iar tot acel rău s-a abătut asupra mea.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Crezi in prostiile astea?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ura consumă energie. Dacă îți lipsește aceată energie, te descurci mai greu în viață și din cauza asta acuzi karma, nu greșeala ta, că nu ți-ai văzut de treabă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu nu mai doresti raul altora. Te rogi pentru iertare si te rogi pentru persoana careia i-ai dorit raul. Iti marturisesti pacatul la spovedanie si te impartasesti. Cam astea ar fi. Rugaciune pentru tine si pentru celalalt. Marturisire si parere de rau pentru ce ai facut. Poate ca acum raul vine peste tine, nimic nu ramane nerasplatit. Ai o lectie de invatat, trebuie sa trecem prin toate etapele vietii si sa ne asumam faptele.

| Dandinelle a răspuns:

Iarta-te, nu e karma ci tu. Tu nu esti impacat cu tine pentru ca ti-ai dorit raul cuiva. Acum poate e momentul sa accepti ca ai gresit si sa-ti recunosti asta, prin iertare.

| Molly1310 a răspuns:

Karma a fost plătită prin răul intors împotriva ta. Tot ceea ce trebuie sa faci e sa nu mai repeți greseala. Acum stii ca nimic pe lume nu rămâne neplătit iar răul dorit cuiva se poate întoarce chiar inzecit. Trebuie să fii sincer cu tine si sa iti para rau pentru tot ceea ce ai gandit, facut s-au spus iar universul, Dumnezeu, divinitatea sau cine vrei tu te va asculta