| AlinutzaRouz a întrebat:

Cum as putea sa scap de cosuri fara sa cheltuiesc foarte mult?
As vrea ceva ce ati incercat si voi si a avut efect.
Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Sa ti pe ele spirt si sa te speli des cu apa si sapun pe fata.

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Suc de parunjel aplicat pe fata, lasi sa actioneze 5min apoi te clatesti cu apa minerala, sau tespeli cu tarite de griu inmuiate in apa calduta, apoi limpezesti fata cu ceai de musetel.

| Alissa193 a răspuns:

Salut!
In nici un caz sa nu te speli cu apa si sapun pentru ca va afecta tenul tau, nemaivorbind de aparitia cosurilor.Deci-nu practica aceasta "procedura". Eu folosesc tea tree de la Oriflame care nu e deloc scump.Este sub forma de lichid si se aplica pe cos atunci cind abia apare sau a crescut putin. Tea tree are efect de uscare a cosului dupa care el dispare fara a mai fi nevoie sa il spargi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evita cremele de fata sau alte produse cosmetice care contin urmatoarele ingrediente: socetyl stearate, isopropyl isostearate, isopropyl palmitate, isopropyl myristate si sodium chloride.
Mananca multe fructe si legume si bea o cantitate mare de apa.
Ia suplimente de vitamina B complex si zinc in fiecare zi.
Evita consumul de ciocolata, alimente prajite si zahar rafinat.
Spalate-te zilnic pe fata cu sapunuri cu ph neutru si apa caldutza.
Aplica o pasta de castravete pe fata si indeparteaz-o dupa 20-30 de minute cu apa caldutza.