| iulianh a întrebat:

Cum ati comenta afirmatia lui L. Blaga :"Istoria noastra se proiecteaza mai mult in viitor decat in trecut"?

Răspuns Câştigător
| TooNight a răspuns:

Adicace-ai facut in trecut te poate influenta in deciziile tale din viitor.
De exemplu uite si poezia asta:
"Viata e un anotimp
Omu-i calator in timp
Cand e mic e primavara
A crescut, deja e vara
Ce-a sadit culege toamna
Peste ani se-asterne iarna..."
Funda?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Citatul se refera la influenta trecutului asupra viitorului, adica tot ce se intampla in trecut ne influenteaza intr-o anumita masura viitorul.

| M25M a răspuns:

Adica actiunile noastre din trecut si din prezent vor influenta viitorul nostru la un moment dat.