| MihaiAndrei666 a întrebat:

Cum ati defini voi inteligenta? Credeti ca IQ-ul are vreo importanta? Eu ma indoiesc.Am un IQ peste medie (102) si sunt mandru de asta.Dar nu cred ca ma defineste.Sa potrivesti niste numere si simboluri nu te ajuta la nimic.Si ce daca ai IQ mare,inteligenta se masoara in fapte, in comportament.IQ e doar o prostie.Cunosc oameni cu IQ de 80 foarte destepti.In plus cu IQ te nasti dar inteligenta o dobandesti pe parcurs.Nu-i asa?
De exemplu, daca un om are iq de 80 inseamna neaparat ca e prost? Si daca are IQ de 120 inseamna ca e geniu ca Einstein?
Aiureli.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un IQ sub medie.Dar nu, nu cred ca asta ma face proasta.Doar neînțeleasă sad

6 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Dacă tu ai IQ 102, eu sunt președintele Românie

| MihaiAndrei666 explică (pentru anonim_4396):

Apreciez sinceritatea.

| MihaiAndrei666 explică (pentru SilentRain):

Ce e asa greu de crezut? Tu cat ai?

| Paul754880338 a răspuns:

Prostul spune ce nu stie, inteleptul nu spune tot ce stie. Prefer modestia, care din pacate este pe cale de disparitie, facand loc dorintei acerbe de a iesi in evidenta.

| Goete a răspuns:

Se vede ca nu esti mandru, doar putin te lauzi

| icewolf a răspuns:

Frate eu am IQ 132, dar ai dreptate cu un lucru, IQ nu arata neaparat cat de destept esti, si cat de repede poti sa faci conexiunile in anumite situatii, unii oameni pot sa aiba IQ mai mic dar ei pot sa aiba mai multe cunostinte si experienta ca tine.