| Sincu_Luiza_1976 a întrebat:

Cum blochez un număr de telefon sa nu mai primesc mesaje si sa nu ma mai sune

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai telefon cu Android descarca aplicatia Blacklist plus de pe Google Play. Poti bloca orice numere inclusiv sms.

| medicine a răspuns:

Pe majoritatea smartphone-urilor este posibil sa adaugi un contact la lista de block. Cred totusi ca nu va functiona decat cu apelurile. Probabil este mai sigur, daca vrei sa tai fiecare posibilitate ca persoana respectiva sa te sune sau sa iti dea mesaj, sa iti schimbi numarul de telefon si sa nu dai numarul tau decat persoanelor cu care doresti sa intri in contact. De exemplu, sa iti faci un abonament sau sa cumperi o cartela.