| anonim_4396 a întrebat:

Cum comentați faptul că unii doctori se poartă urât cu pacienții lor? Nu trebuie să decorez această întrebare pentru că urât înseamnă chiar și o privire cu dezgust față de pacientul pe care-l tratezi, acesta sărmanul fiind în agonie.
O rudă de-a mea a născut în zilele acestea și a spus că când avea dureri și a chemat doctorii erau doar bărbați. A spus ca și-au bătut joc de ea. Era ora 4 și-a sunat soțul ca să o cheme de urgenta pe doamna doctor care s-a ocupat de ea pe perioada sarcinii. Era in agonie și ii vedea pe acei monștri în miezul nopții care urmau sa ii facă cezariană. S-a temut mult. Bine ca a avut putere să-și sune soțul ca să o cheme pe doamna doctor.

MĂ ÎNTREB : CUM POT AVEA ASA INIMA?

Ma trec fiori, ma simt foarte trist și nu știu dacă as putea schimba ceva, de fapt chiar nu pot schimba.

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ideal ar fi sa nu ai nevoie de medici cat mai mult in viata, desi viata face in asa fel sa te aduca pe mana lor, e o ironie a sortii neinteleasa.

Asa mai sunt si unii, atunci cand le lasi spaga sunt mai dulci decat mierea de albine cu tine, sa nimeresti un doctor d-asta cand ai o problema serioasa ca mai bine te tratezi acasa.

| RavenNymph a răspuns:

Din păcate astea sunt timpurile și țara în care trăim. O diplomă se ia pe ochi dulci și mită, nu mai înseamnă nimic, iar oameni ce nu numai că nu au aptitudini ci au și un caracter mizer, ajung în funcții de medic, polițist etc. Oameni în care, mai mult teoretic decât practic, noi ar trebui să ne punem încrederea.
Este rușinos și dezamator. Și din păcate... nu știu cât de repede ne-om reveni.