| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeți că vor arăta iernile în România peste 10 ani, în condițiile în care clima se tot schimbă iar încălzirea globală se accentuează?
Vedeți și voi deja că iernile din ultimii 5-6 ani nu mai sunt deloc ca cele de acum 20 sau 25 de ani.

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Vom iesi in tricou afara. Nu glumesc, acum cateva ierni era vreme de primavara undeva in ajun de Craciun, sau daca nu ma insel era undeva pe 22-23 decembrie, ceva de genul, iesisem in tricou afara si pantaloni scurti, dar mi-e dor rau de tot de iernile alea cu zapezi mari, de sanius, derdelusul din parc cand faceai cu 30 de km/h slalom printre copaci ca si cum ar fi jaloane cu sania si cu un om in spate, prea belea iernile alea...

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, nu mai sunt. Dar o fi mai bine, o fi mai rau thinking

Presupun ca vor fi poate o idee mai calde.

| Mosotti a răspuns:

Vor fi din ce in ce mai calde, si verile din ce in ce mai calde pana o sa crapam cu zile lent.