| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Cum credeți că erau războaiele mondiale dacă exista Facebook-ul în acea vreme?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce se mai injura Hitler cu Stalin, ceva tentative au existat, tot felul de parodi in timpul razboilui

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Poate râdeam și noi de ei. Stai, de fapt eu nu știu germana sad

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Iti recomand un film
Er ist wieder da (2015) - IMDb
Downfall
Inglourious Basterds
Dear Friend Hitler
Iron Sky (ft. Götz Otto)
Valkyrie (ft. Thomas Kretschmann)
The Sinking of the Laconia (ditto)

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din punct de vedere tehnologic... probabil nu ar fi fost razboaie, o bomba nucleara sau un virus si aia era. Dar daca nu luam in calcul evolutia si ar fi fost Facebook si lumea era tot la fel de evoluata ca atunci, probabil tot asa ar fi fost happy

| Celcestietot a răspuns:

Nu era mare diferență. Oricum omul a fost rău cam din totdeauna, mereu s-a dorit superior fata de semenii săi. Majoritatea oamenilor au aceasta caracteristică, deci nu toți.

| SG1995 a răspuns:

În principiu dacă telecomunicațiile de azi ar fi existat pe vremea celor două războaie, ar fi stat foarte diferit lucrurile, asta pentru că în primul rând războiul ar fi fost unul cibernetic, nu cred că ar fi existat rețele internaționale precum internetul, totul s-ar fi bazat pe intranet, vezi în zonele de conflict t de exemplu, există rețele locale de intranet, nici vorbă de comunicare fiabilă care să treacă granița.

| oglindasultanului a răspuns:

Daca mai era razboi, nu ar fi fost internetul valabil pentru public, caci a fost folosit in razboi.

| laSoledad a răspuns:

Ar fi tinut Tudor Chirila si Malin Bot niste discursuri live, Basescu si Teodorovici si Plesoianu ar fi scris niste postari lungi si agramate despre strategii politice, de-ar fi stat mata-n coada. Iar Dancila ar fi dat check-in.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel.Vi pe discord?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa fie live laughing

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

Ne trecea depresia când vedeam cum se înjurau Hitler și Stalin laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Poate tie, eu de mic sunt obisnuit sa aud injuraturi si acte de violenta happy ai acelasi raspuns ca utilizatorul ray ce chestie laughing eu cred ca voi 2 sunteti sortiti unu pentru celalalt nu stiu in ce calitate laughing

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor și eu sunt obișnuită cu d-astea happy măcar bine că nu știu rusa și germana happy

| acerr a răspuns (pentru anonim_4396):

Hahahaha asta da raspuns! tare