| alexalexandrusincerul a întrebat:

Cum credeti ca o sa arate sezonul estival la mare dupa ce se scapa de situatia actuala? O sa mai vina lume multa, o sa mai fie ca inainte?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Anul acesta nu va mai fi niciun sezon estival, vom sta acasă toti anul ăsta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine stie daca se vor deschide hoteluri sezonul asta...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu va mai fi sezon estival. Anul ăsta, nu. Nu o să se îmbie lumea să vină la mare. În 2021, mai vedem.

| alexalexandrusincerul explică (pentru sadrian46):

Poate vor veni putini, eu cred ca se vor deschide cateva localuri, probabil cu anumite conditii stricte.

| Freya1 a răspuns:

Nu prea cred ca o sa mai fie nimic cum a fost si e păcat.Din cauza unor retardati ce fac experimente sau mănâncă toate campaniile trebuie sa ne f...em noi viata.
Am doi ani la activ in care nu am putut să îmi fac o vacanță de vară, Nici macar la un strâns nu am putut să merg din probleme persoanele si acum, cand insfarsit aveam planuri si iminpineam viata in ordine se f...t toate.
Am fost criticată de ce nu suport oameni, păi uite exemplu.

| Dorotheea21 a răspuns:

Nu va exista sezon estival anul acesta, poate cel mult, unul de weekend.
Chiar daca se va ridica starea de urgenta in mai sau iunie, lumea va fi mult mai preocupata sa isi revina, banii stransi pentru concediu se cheltuiesc acum pe mancare si produse de dezinfectare, elevii si studentii vor recupera cursurile, asa ca litoralul o sa fie ultimul loc in care se vor cheltui bani. sad

| alexalexandrusincerul explică (pentru Dorotheea21):

Eu sper sa fie macar putin in August...

| Dorotheea21 a răspuns (pentru alexalexandrusincerul):

Putin o sa fie, la sfarsit de saptamana.
Asa am sa merg si eu, plec vineri, ma intorc duminica seara sau luni dimineata, pentru ca nu concep sa nu vad marea.
Imi este teama numai ca nu se va termina pana la vara, italienii spun ca starea de urgenta o sa fie prelungita la ei inca 6 luni.
Nu stiu ce sa mai cred. Inca nu se stie exact cu ce ne luptam, si daca lupta are sorti de izbanda impotriva unui virus care rezista atat de mult. 17 zile de persistenta pe suprafete este enorm. sad

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Dorotheea21):

Numai visa.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu visez, ma gandesc, si sunt destul de realista.
Varianta ta, statul acasa anul acesta este mai mult decat poate suporta Romania, inseamna sfarsitul economiei, zeci de mii de morti, toti elevii si studentii vor pierde un an din viata, mai departe poti sa te gandesti si tu.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Deocamdata nu se stie nimic sigur. Logica imi spune ca nu, dar poate exista minuni si totusi.