| AleDia a întrebat:

Cum credeti ca o sa fie viitorul? Sunteti pesimisti sau optimisti, credeti ca o sa fie ceva mai bine sau mai rau in viitor? De ce?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este capabil nimeni sa intrevada viitorul cu exactitate.
Sunt putin pesimista, poate putin mai mult -deoarece sunt foarte multe cauze(unele chiar de natura personala) altele pur si simplu bazate pe tendintele societatii.
Totusi am SPERANTA(cum spuneam nimeni nu poate prezice viitorul si nimeni nu poate sa decida in locul nostru-asa ca SPER ca intr- zi ceva se va schimba -in bine(sper).

| costinus3meow a răspuns:

Am auzit de la cineva ca viitorul ti-l faci mana ta ca daca vrei sa iasa bine asa va fi deci... urmeaza-ti pasi si lasa-ti calauzita mintea catre mai bine big grin