| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Cum credeți că va ajunge România dacă Viorica Dancila ar avea sau ar fi avut ocazia sa ajungă președinte?

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns:

Tu tot nu ai inteles ca presedintele e irelevant? VD o sa ne faca de rusine mai mult decat ne face ca prim-ministru, dar nu poate sa faca sa ne fie mai bine sau mai rau...
@Billiee: Tu cu cine sugerezi? Bine, in primul tur votez cu DB, dar daca nu ajunge in turul 2... ce facem?

| Celcestietot a răspuns:

Mai bine o aleg pe ea decat pe Santa "Klaus". Oricum acest personaj nu a facut nimic folositor, asa ca...

| Andreeush a răspuns:

Ar râde toată Europa de noi cu Viorica președintă laughing

| OldSoul a răspuns:

Tocmai astazi am vazut un banner cu fata ei laughing
Mi-am imaginat cum ar suna motto-ul din gura ei "Alaturi de fecale Roman"

| Sofer a răspuns:

O sa ajunga din mai rau in si mai rau.

| SG1995 a răspuns:

Cei care zic că Veo e de preferat în locul lui Iohannis au scurt-circuitat creierul grav. Nu e Klaus mr. Present {am scris intenționat present ( en. prezență)} dar e de preferat în locul lui Vei, deși favoritul pe e Barnă sau Crăciun.

| Dismally a răspuns:

Nu cred ca ar fi nici o diferenta, in primul rand rolul presedintelui este unul mai mult simbolic, putera de a face ceva este la guvern nu la presedinte. Iar in al doilea rand nu am vazut pana acum politicieni romani care vor cu adevarat sa fac ceva pentru Romania, doar vorbe si promisiuni in campanie.

| SG1995 a răspuns (pentru Dismally):

Rolul președintelui e să ne reprezinte afară, iar Veo e analfabetă.

| Dismally a răspuns (pentru SG1995):

Este, dar persoana care ocupa functia conteaza mai putin, mai importanta este puterea statului din care provine iar la noi... nici cu cel mai inteligent presedinte nu cred ca vom putea iesi din rahat.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va ajunge și mai rău decât este în prezent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai rau decat cu iohannis nu se poate decilaughing

| TheGentleman a răspuns:

Paleologu e un tip cult, manierat, cumpătat, politicos, așa cum ar trebui să fie un om politic într-o țară normală

| gogu220 a răspuns:

Am intra în cartea recordurilor la categoria - cel mai prost popor-.
Adică păpişarul e duoă gratii şi marioneta e preşedinte?
S-ar opri şi curcile din râs şi ar fugi din ţară.

| Vikaa a răspuns:

Romania ar avea de suferit sau ar fi avut de suferit si ar fi ras toate tarile din UE, votati oameni cu creier, nu votati Iohannis si nici Veorica ca ve-ti avea de suferit mult si bine.