| fgbfdgsf a întrebat:

Cum credeti ca va fi sfarsitul lumii, apocalipsa?

13 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Nu cred ca o sa fie ceva brusc, asa cum e in scenariile filmelor de gen.
Cred ca o sa fie un proces lung si dureros.
Si cred ca a inceput deja de ceva vreme.

| Mayar a răspuns:

Va fi asa cum e si descrisa in biblie - cat se poate deduce de acolo.
Nu stiu, nu are rost sa imi imaginez, mai bine fac o carte sci-fi decat sa inventez in mod inutil sfarsituri de lume.

| fgbfdgsf explică (pentru Mayar):

Bun raspuns.Cati ani ai? happy

| Mayar a răspuns (pentru fgbfdgsf):

Multumesc, dar varsta mea e ceva privat si as vrea sa ramana astfel

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow, aici e nevoie de detalii.
O sa fie naspa, adica n-o sa te iei la bataie cu zombie sau alti mutanti, vor fi alte animale mult mai fioroase de care ar trebui sa ne temem.Adica pisoi cu mutatii, extrem de pasivo- violenti, foarte pufosi.Vom fi sclavii lor, incarcand clipuri cu ei pe net, ignorand nenorocitul ala cu flori, ce si-a dat toata leafa pe o orchestra ca sa te simti tu ca Julieta...merg prea departe.
Nu se va mai gasi mancare in supermarket, toti trecand pe bio eco, iar taranii legumicultori, pe euro si Iphone.
O sa fim tot mai inghesuiti, dar tot mai singuri din cauza unor mentalitati diferite.
Mi-ar placea ca intr-o zi sa ma trezesc singur si sa fiu nevoit sa parcurg j'de mii de km, doar ca sa dau de o farama de om.Dar cred ca l-as plictisi, pe urma impuscandu-se in cap, pentru ca l-as sufoca cu o recunostinta imensa, in ceea ce priveste existenta lui pe pamant.
Nasol e cazul unui asteroid care ar putea lovi pamantul, tu luand deja cursuri de gatit si mai ai 5 min pana auzi clopotelul care iti spune sa scoti friptura din cuptor.Aia da moarte tragica...ma intristezi cu intrebarea asta.bye

| AirănMeidăn a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu iubesc pisicile, deci prima varianta nu m-ar deranja prea mult

| anonim_4396 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Te-ar deranja.
La mine in casa se intampla deja asta.Am avut o pisica urata, urata, ce mi-a fatat doi pisoi asa de pufosi, incat sunt cea mai ignorata persoana din casa.Nu vreau sa fii in locul meu.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu te mai aud ca spui "pisica urata". Toate pisicile sunt adorabile. Cred. Nu stiu. De fapt cele fara blana nu-mi plac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ne gandim la asta?
Va fi exact cand va trebui... Asta se va intampla probabil peste o lunga perioada de timp...Insa deja se simt niste influente are schimbarii lumii..Nu, gata..Nici nu vreau sa ma gandesc...laughing

| lBroken69 a răspuns:

Intr-un proces lung si dureros..nu o sa dea zombi peste tine, probabil o sa aiba loc niste cataclisme, dezastre naturale majore, si ne vom duce usor, usor.