| vampiressa a întrebat:

Cum credeti ca va fi viata de apoi?

Răspuns Câştigător
| birdie14 a răspuns:

@Andrew:poate asta ai dedus tu,dar şi Biblia conţine greşeli şi nu dezvăluie elemente importante,dar nu prea pot să mă contrazic cu tine, deoarece tu ai citit Biblia, chiar de 3 ori, după cum spui, şi eu deloc.Eu nu îmi pot imagina viaţa de apoi plină cu flori,toate bune şi frumoase,de fapt chiar nu-mi pot imagina cum este,şi nici nu ştim clar dacă acest "tărâm" chiar există. Sincer, dacă mă gândesc mai bine, viaţa de apoi mereu mi-am închipuito ca un loc liniştit unde pot citi...(sună într-adevăr ciudat).
Baftă.

4 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Cred ca energia noastra spirituala se va duce intr-un alt corp de pe o alta planetatongue depinde de puterea energica pe care o avem in momentul decesului

| UninspiredName a răspuns:

Iadul va fi prea tare.in imaginatia mea...plin cu camere ciudate ...de tot felul iar in fiecare camera oameni care fac chestiile care sunt "rele" ca fumatul si bautul.si.etc. Si fiecare va face ce vrea ca la o petrecere nebuna laughing) iar raiul va fi un fel de insula alba cu multi calugari si calugarite care s'ar ruga non-stop ca sa le vina pensia.laughing).Si asta e doar o fantezie nu cred ca exista viata de apoi.big grin.

| Elial a răspuns:

Cu tine in ea

| Andreea2295 a răspuns:

Viata de apoi va fi de fapt asa zis-ul 'raiul pe pamant'.Eu cred ca nu vor mai exista boli,nici moarte,nici ura. Dumnezeu cat si Iisus vor fi cu noi, va fi totul verde, inflorit.Asta am dedus eu dupa ce am facut studiu biblic si dupa ce am citit Boblia ce 3 ori.happy