| ღBrunette a întrebat:

Cum defineşti iubirea? happy

Răspuns Câştigător
| Xtadelo a răspuns:

...de la extaz la agonie

7 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Cacaniu cu bulinute roz.

| ღBrunette explică (pentru Mangustă):

Mulţumesc pentru sinceritatea ta debordantă!

| Brâncuşi a răspuns:

Un sentiment reciproc, o viaţă frumoasă şi plăcută...Îs multe definiţi, fiecare şi-o imaginează într-un fel!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Aș defini-o identică păsării Phoenix: adică … nemuritoare.
Iubirea se frânge în bucățele, atunci când cineva te face să suferi. Apoi flacăra nemiloasă a suferinței o arde și ajunge cenușă. Chiar dacă e "ucisă" revine mereu la viață și supraviețuiește oricărei încercări. E divină.
Un drăguț proverb bengalez spune:
"Dragostea adevărată este ca un vas de aur, dacă se sparge, se poate repara".
Condiția? Să fie iubire adevărată.

| ღBrunette explică (pentru floresdemayo):

Foarte frumos răspunsul. M-aş bucura dacă toţi ar gândi aşa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea se simte nu exista o definitie pentru ea.

| IndiferentXD a răspuns:

Iubirea se traieste, nu se defineste!