| Criiss16 a întrebat:

Cum definiti voi cuvantul pitipoanca? Nu stiu daca m-am exprimat bine, dar sper sa intelegeti.big grin

Răspuns Câştigător
| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Pitipoanca-

1. una care are aere de zboara cand merge
2.se machiaza strident doar pentu a atrage atentia
3.se`mbraca foarte usuratica, cu decolteuri sa li se vada tzatzele si poarta niste culori de roz strident sau culori combinate de genu (leopardrolling on the floor )

4.au un bot de numa peste el iti vn sa dailaughing (cu buzele, mari scoase in afara, de obicei roz, sigur)

5.isi fac poze de haycyncy in cele mai penale moduri
6.au un comportament de animale

uite aaici:

PIŢIPOANCĂ Tanară bucată feminină, ce intruneşte cel puţin una din urmatoarele condiţii:

* imbrăcăminte provocatoare ce scoate in evidenţă calităţile fizice, eventual sumară, eventual ‘by designer’, cu sau fără logo. moto-ul e: nu contează cum arată, e de firmă.
* aspect ingrijit (coafat, manichiura, machiaj, mireasma imbietoare) spre fals şi plastic. ex: unghii false, extensii de păr, solar, gene false, lentile de contact, tocuri (chiar dacă e in trenul personal in drum spre mare).
* fizic intregit de zambete largi pentru diversi masculi cu potential, o bine-dezvoltata tehnica de flirt adaptata tuturor situatilor, plăcerea supremă fiind să aibă caţi mai mulţi admiratori. in acest fel ea işi reconfirmă statutul de femeie fatală.
* flegmatism fata de restul muritorilor, are impresia că este femeia ideala, orice piţipoancă se declară unică, toti o invidiază in viziunea ei, pentru că ea este perfectă.
* suferă de mania persecuţiei, are mulţi duşmani şi tocmai de asta ii place să se afişeze in diverse ipostaze (considerate de ea sexy) ca să moară duşmanii de ciudă.
* are un gust incredibil de prost la haine, o putem vedea in combinaţii de trening + bijuterii masive de aur
* scopul ei în viaţă este să arate bine.

Dacă apar specimene ce nu se incadrează in această categorie, nu inseamnă că am făcut abatere de la piţipongship, inseamnă că am găsit ceva penibil de remarcat.

7 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Pitzipoanca
-bot roz
-sunt mai mult dezbracate, decat imbracate
-telefon de ultima generatie cumparat de iubitul ei cococalr
-are fite cat cuprinde, se crede cea mai tare
-cu tatele la vedere
-par neingrijit(ars de placa si netuns)
-unghii false urateee! de vrajitoare
-bronz de solar
-poze la solar, in baie, pe masini bengoaselaughing
Si cam atat!

| yuli10 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=6XtLh6CM2Og

melodia asta defineste clar atat pitipoanca, dar mai ales cocalarul :)

| Betty18 a răspuns:

cele care se imbrak mai vulgar cu decolteuri sau anumite accesorii sau haine mai stralucitoare cu sclipici pentru a iesi in evidenta

app fantadelamaye am o prietena care fol luciu de buze roz si nu are nici o treaba cu pitipoancele... wau azi am aflat cv noulaughingfetelor care va dati cu luciu sau ruj roz sunteti pitipoancelaughing

succes

| mariutza a răspuns:

Poi mai bine uita'te pe site'urile astea www.pitzipoanca.org
http://cocalari.com
gasesti acolo pitipoance si cocalari cat vrei.

:P

| eek a răspuns:

A mai fost odata intrebarea. da nu mai stiu la cine...cauta si tu acolo raspunsuribig grin

| papatukjatlekjulk a răspuns:

O pitzipoanca este "o tanara bucata feminina" si are aspect ingrijit (coafat, manichiura, machiaj, mireasma imbietoare) spre fals si plastic.

| piciuk a răspuns:

Pitzipoanca inseamna o fata, domnisoara care e destul de obsedata de aspetul fizic... neglijand de multe ori educatia... fetele care le vezi facandu-si poze prin cluburi mai mult dezbracate decat imbracate... fetele "tunate" cu botox. intelegi tu.