| Doarunaltutilizator a întrebat:

Cum depasim inhibitiile?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

De exemplu eu in tinerete eram foarte inhibata in a vorbi in societate.Tot timpul taceam si ascultam pe ceilalti. Pina cand o colega de servici la o petrecere de 8 martie mi-a atras atentia:daca tot o sa taci si nu o sa vorbesti, o sa ramai nemaritata.Atunci m-am speriat foarte tare si am intrebat? dar ce sa vorbesc? Orice! Apoi am inceput sa spun ce mi-a trecut prin cap si spre marea mea surprindere am fost ascultata si asa usor usor mi-am depasit aceasta inhibitie.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

NoI depășim care noi? Eu, tu, el, vorbești în numele unui grup?
Ce numești inhibițiile? Sunt mai multe, să le luăm pe rând.

| gemeni6226 a răspuns:

Prin motivatie. Daca esti motivat sa fii dezinhibat o poti face cu o muzica adecvata sau cu un cerc de prieteni care sa te motiveze in acest sens ori urmarind un film care te invata acest lucru.

| FreddieM a răspuns:

Ia-ti un job. Iti trec toate.