| RobertG101 a întrebat:

Cum e sa traiesti cu minim pe economie, singur, in Romania?

6 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Ne dăm bătuți, spune-ne.

Răspuns utilizator avertizat
| SilentRain a răspuns:

Dificil

| SG1995 a răspuns:

Well depinde cat de costisitor ești. Cu 300€ trăiești la limită.
Nu apuci să pui ceva de-o parte dar ai banii de pe o lună pe alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La tara te-ai cam descurca, chiar si singur, daca mostenesti o casa de la parinti. Daca mai ai si ceva animale si gradina, deja e destul de decent.

La oras, mai ales in capitala, n-ai sanse. Mai ales platind si chirie si sa ai si bani de mancare o luna de zile si sa nu ajungi in situatia de a manca covrigi cu apa, iar in weekend varza cu mamaliga sau cartofi. Dar de regula asemenea oameni nu prea au ce cauta aici, nimeni nu s-ar chinui in halul asta de unul singur, efectiv traind ca un sclav.

| Catalina990099 a răspuns:

Rau. Gândește-te că iti trebuie mâncare, facturi, benzina, poate mai iesi si tu undeva. lista e lungă laughing daca mai e sa stai si in chirie deja ne imaginăm prea mult.