| AvalohAlyn a întrebat:

Cum e viața de șofer de microbuz/autobuz?
Că eu am văzut asta doar din jocuri de simulatoare nu din realitate.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, trebuie sa fii destul de diplomat, foarte calm (stabil). Ai pe mana zeci de vieti, trebuie sa conduci ca la carte. Nu e vorba de vreun talent supranatural, ci de o seriozitate maxima. Faci doar manevre normale, circuli doar cu viteze sigure.
Trebuie sa stii cum sa te comporti cu oamenii, dar asta inveti pe parcurs; in autobuz esti si agent de paza, la nevoie.