| anonim_4396 a întrebat:

Cum elimin persoane care vor neaparat sa se implice in treburile mele, cand eu nu vreau ca ei sa afecteze cum intra lucrurile si oamenii in viata mea? Cum ii blochez sa nu afecteze simturile mele umane, pe unii care vor neaparat sa fie aproape de trupul meu fizic, sa faca niste lucruri urate langa mine si uneori peste mine? Pai cand ei vor neaparat sa faca asta, eu ce varianta am de a ii indeparta (consider ca e uman sa reactionez ca un om sanatos care simte/vede/aude si nu este "adecvat" comportamentul si modul lor de a actiona asupra mea)?

1 răspuns:
| Hemeraa a răspuns:

Daca spui NU iti va fi mai usor.
e alegerea ta, nu te obliga nimeni sa faci ceea ce nu iti doresti, mai ales ca ai zis ca te afecteaza.
Ii poti ocoli subtil sau in mod direct, depinde de tine