| anonim_4396 a întrebat:

Cum este Dimineata la voi? https://www.youtube.com/watch?v=F-FhBhSfheU&feature=yout u.be

9 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Stresanta cand suna alarma, uneori ma trezesc inainte alarmei si cand vad intuneric peste tot, parca mai merg 10 minute de somn,, tocmai atunci suna nenorocirea aia de alarma care e enervanta si mereu am zis ca setez alta melodie, dar uit intotdeauna, imi vin e sa arunc telefonul cand o aud.

| Holiday a răspuns:

In rarele dati cand trebuie sa ma trezesc dimineata, e nasoala treaba. Dar dupa doua cani de cafea imi revin.
Depinde foarte mult si de ce trebuie sa ma trezesc. Ca daca ma trezesc sa plec la munte, sunt fresh imediat dupa 3h de somn, dar daca, de exemplu, trebuie sa merg sa-mi fac contractul ENEL, imi vine sa-mi bag picioarele si ma culc la loc.laughing

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Esti ca si Tom ca sa inteleg

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu cum e Tom.

| wpetterssone a răspuns:

Am un ceas deșteptător mecanic cu clopot. Cum începe să sune mă trezesc, îl opresc, deschid geamul camerei și îmi aranjez patul. În funcție de ceea ce am de făcut în ziua respectivă, mă trezesc de la 3:15 la 13:00.
Îmi fac toaleta de dimineață, merg în bucătărie și pornesc cuptorul pentru a-mi coace cele 5 fika pe care va urma să le mănânc în ziua respectivă (mănânc 3, iar 2 le dau). Cât timp se coc, aranjez masa pentru micul dejun, și îmi pregătesc hainele cu care mă voi îmbrăca. În zilele de vară (mai - august) îmi permit să ies 20 de minute și să alerg.
După micul dejun mă îmbrac și citesc. Dacă în ziua respectivă lucrez pot alege să merg cu automobilul personal, dar risc să rămân blocat în traficul de după amiază sau să aleg varianta transport public la care am abonament.

| EvilMayDie64 a răspuns:

Cateodata, la mine dimineata inca e intuneric laughing) Pacat ca nu vad foarte clar rasaritul de pe fereastra

| RAY a răspuns (pentru EvilMayDie64):

Dar cum te trezesti repede?

| EvilMayDie64 a răspuns (pentru RAY):

Nu ma trezesc, mi se intampla cateodata sa am insomnii, si uneori dorm gen seara de la 17 la 21.