| anonim_4396 a întrebat:

Cum este în viziunea voastră o femeie Alfa?
De ce unii bărbați evită astfel de femei?
În viziunea mea, o femeie Alfa este (precum) Dana Budeanu și Simona Halep. happy

21 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Budeanu si Halep femei alfa? Asta ar fi una dintre glume, prima e un troll care abordeaza subiecte care o depasesc clar dar prefera sa joace rolul de critic cand e mai praf decat multi pe care ''ii critica'', iar Halepoasa se da lovita si se retrage cand da de un adversar mai bun, asta a fost de mult, si-a atins scopul luand bani buni din tenis, castigand unele turnee, ajungand in top WTA, e timpul sa se retraga ca i s-a scurs timpul acolo.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Tu cand ai de gand sa te retragi?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Pai de ce?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

A pus nepotul tau intrebarea

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Chiar asa batran ma vezi?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Nu mi-a placut raspunsul despre simona, mult prea dur ai fost

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Pai ce am zis gresit de ea?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Halepoasa se da lovita si se retrage cand da de un adversar mai bun, asta a fost de mult, si-a atins scopul luand bani buni din tenis, castigand unele turnee, ajungand in top WTA, e timpul sa se retraga ca i s-a scurs timpul acolo.

nu s-a retras din frica si ca avea probleme cu piciorul, pronunta numele ei corect ca valoreaza mai mult ca voi de pe TPU, va bateti joc de oricine care va promoveaza tara

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Daca avea probleme statea sa se recupereze, in mod normal nu se baga in turnee stiind ca e accidentata sau incomplet refacuta, lasati-ne cu simonica, cum a dat de un adversar mai puternic brusc ii ia corpul razna, nu e o jucatoare rea, dar ca motivatie si profesionalism e sub-mediocra, va pierde mult din cauza asta.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Si eu mai merg la sala deci ma doare meniscul si stiu ca nu e bine, nu ca mi frica sau ca sunt sub-medicoara, pentru ca iubim sportul, dar apoi a vazut ca o doare si s-a retras, dar ai si tu dreptate, nu te bagi daca stii ca ai o boala mai ales ca are o echipa de medici

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Chiar nu am inteles de ce a mai facut deplasarea ca sa se retraga, dar astea ne depasesc. Si ce staff medical are daca nu ii monitorizeaza starea de sanatate la zi si ii dau ok-ul la meci asa aiurea, de asta zic ca ceea ce face e dubios.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Vrea sa mearga in vacanta undeva, asa ca de asta a plecat sa arate tuturor ca e cea mai buna, si in vacante castiga trofee rolling on the floorrolling on the floor

| Mosotti a răspuns:

Femeia alfa e aia extrem de frumoasa, pentru barbat aia inseamna alfa, asta la nivel inconstient, adica din punct de vedere al naturii, femeia f sanatoasa si f fertila.

Real dupa mine o femeie alfa este si daca are ceva in cap, daca stie sa se poarte, si asa mai departe, nu doar fizicul.
N-as putea sta cu una care are doar fizic si n-are restul.

| SilentRain a răspuns:

O persoană care nu depinde emoțional /financiare de cineva

| CostinAlamariu a răspuns:

Nici macar nu exista notiunea de "femeie alfa".
Ma rog, in realitate nu exista nici notiunea de barbar alfa. E mai degraba o gluma care uneori e luata prea in serios.

Genul de femeie la care probabil te gandesti e mai "barbatoasa" si e normal sa fie evitate de majoritatea barbatiilor. Barbatii cauta femei feminine iar femeile barbati masculini.

| Mosotti a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Notiunea de femeie alfa, este ca e femeia cea foarte frumoasa, din punct de vedere al naturii asta e alfa, cum e si barbatul.

| Apokales a răspuns:

Dana Budeanu, o femeie alfa? Cum ar fi sa spun, ca barbat, ca o femeie ar trebui batuta cu parul, lasata lata in sufragerie? Cam asta a spus ea despre barbatii care spun ca "mami gateste mai bine". Un barbat ar fi judecat aspru pentru asa ceva, dar daca o spune o femeie inseamna ca este o alfa, nu o taranca proasta. Fii serioasa!

| Mirel4412 a răspuns:

Dana Budeanu joaca un rol, nici nu am auzit de femeie alfa...
Daca ar exista asa ceva, nu as fi interesat, respectul trebuie sa fie reciproc.

| DenqOO a răspuns:

Ce te face sa consideri o fata ca fiind Alfa. Dana Budeanu nu imi place deoarece e aroganta, dar sunt persoane alfa prin faptul ca sunt carismatici si ii fac pe tot din jur sa ii placa si pe aceea femeie alfa nu as evita-o.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Eu cred ca ioneasca e o femeie Aplha big grin dar în ultima vreme da ușor ignore.
( it's just a jokehee hee he he)

| ChrisRo a răspuns:

Dana Budeanu nu este femela alfa si nici Simona Halep. Femela alfa hai sa zicem ca e acea femeie care pusa intre 10 femei, iese in evidenta pentru frumusetea si inteligenta ei.