| RAY a întrebat:

Cum este mai bine pentru ochii sa nu ma doara sa citesc online cartii sau clasic?

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Este mai bine sa citesti carti in format 'clasic'. De exemplu, eu pot sa citesc in jur de 5-6 ore la rand atunci cand citesc o carte in formatul obisnuit, iar pe computer nu pot citi mai mult de 3 ore, fiindca ma ia ameteala si ma dor ochii.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Mergi la oculist, macar pentru prescrierea unor ochelari speciali pentru calculator.Si macar la 2 ore odihneste-ti ochii privind in decor.Verdele predominant e cel mai relaxant.

| usernameSg0 a răspuns:

Foloseste metoda classica.E mai buna pentru ochii tai. Funda?