| anonim_4396 a întrebat:

Cum este mai bine sa fii dintre subponderal și supraponderal?

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Cu cat in plus sau cu cat in minus si in ce situatie?

| Celcestietot a răspuns:

Megaponderal.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Nici una, nici cealaltă. Intre ele.

| anonim_4396 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Știu ca niciuna nue buna, dar sunt la fel de rele amândouă?

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Ambele sunt rele. Depinde insa la ce numar de kg in plus/minus te referi. Daca e vorba de cateva cred ca este la fel. Daca te referi insa la o persoana obeza / una anorexica, aeu as crede ca sa fii obez, e mai simplu sa iti schimbi modul de viata decat sa iti schimbi mentalitatea + stilul de viata. Plus ca ai nevoie de un numar mai mare de kg in plus ca sa ai probleme de sanatate, decat numarul de kg in minus necesare pentru a avea complicatii.