| Andreei555555 a întrebat:

Cum este să fii boschetar?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Esti ca Robinson Crusoe, la oras.
Nu ai facturi de intretinere, nu platesti impozite si taxe, te descurci singur (mai exact cu ajutorul celorlalti boschetari).
Primesti donatii, ajutoare de la multi, inclusiv de la conducerea localitatii si alte ONG-uri, ajutor social banesc, etc., mancare si haine de peste tot etc.

Multi boschetari nu doresc sa-si schimbe acest mod de viata chiar daca le sunt oferite facilitati multiple (loc de munca, salar, locuinta, etc.).

9 răspunsuri:
| Nătărău a răspuns:

E tare. E șamanism. Încearcă, merită.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai obligatii
Nu ai program de mers la munca
Nu ai datorii
Nu ai facturi
Nu ai mancare
Nu ai haine
Nu ai nimic...

| Celcestietot a răspuns:

Ești liber de pământ, asta e bine, și nu plătești taxewinking.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu, nu am fost niciodata... dar probabil este foarte bine, ca prea multi dorm prin santuri si boscheti laughing

| Raven a răspuns:

Uneori poate fi periculos
http://stirileprotv.ro/......riere.html

| Kevinn2000 a răspuns (pentru Raven):

Cazuri rare.

| Frank51 a răspuns:

Conform dex, boschetar = Om foarte sărac, fără locuință, care se sustrage ordinii sociale, trăind prin canalizări, construcții abandonate etc. Eu zic ca suna destul de urat, si nimeni nu ar vrea sa ajunga asa.

| Raven a răspuns (pentru Kevinn2000):

Nu chiar atât de rare. Iar dacă ți s-ar întâmpla ție, să zicem, te-ar consola faptul că e sau nu ceva rar?
http://en.wikipedia.org/wiki/Social_cleansing#Beggars_and_recyclers

| Kevinn2000 a răspuns (pentru Raven):

Mda, ai dreptate.