| vasilicaandreea a întrebat:

Cum este sa lucrezi intr-o casa de pariuri sportive?

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Greu. Dupa parerea mea, foarte greu. Nu lucrez si nici n-am lucrat acolo, insa frecventez zilnic agentiile de pariuri de ani buni. Am cam observat cum sta treaba. Programul este ori o zi cu o zi, ori doua cu doua. Pe langa faptul ca stai atata timp pe scaun si tastezi bilete (crede-ma, este foarte neplacut sa vina unii cu bilete de 16-30 de meciuri sau cu nu stiu cate combinatii la loto), trebuie sa te ridici si sa scoti din aparat ori de cate ori cineva iti cere si sa pastrezi curatenia in agentie (spalat pe jos, golit de pe mese, golit scrumiere, spalat geamuri). Salariul este destul de mic pentru cat e de munca. Pe langa toate astea, intr-adevar vei intalni si baieti de treaba cu care te vei imprieteni, dar sunt si destui frustrati care isi varsa nervii pe casierita (ba ca au pierdut biletele, ba ca le-a tastat gresit, ba ca se misca prea greu, ba ca nu stie sa explice pronosticurile, etc.). Va trebui, de asemenea, sa te certi si cu minorii care, evident nu au voie sa intre in agentie, insa nu respecta acest lucru.

Întrebări similare