| Panait_Mihaela_1998 a întrebat:

Cum este sa zbori cu avionul la decolare și aterizare va este frica? Este ca la telegondola. Îmi este frica puțin fundita

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Nu-i ca la telegondola. Zborul e cat se poate de lin, aterizarea si decolarea se simt mai tare pentru ca la decolare motoarele merg la viteza maxima>zgomot+vibratii+senzatie ca te impinge ceva pe piept uneori, si la aterizare cand avionul ia contact cu solul trepideaza fujelajul putin. Cam atat, nu-i mare chestie.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mi-a fost frica niciodata cu avionul pana acum. Am avut momente de frica mai mare cu taximetristii.

Nu, nu e ca la telegondola, aia merge cu 30km/h, avionul cu 400. Si cand decoleaza accelereaza pana la viteza aia ca sa se desprinda de la sol, deci senzatiile sunt cu totul altele.

| Cosmin86 a răspuns (pentru suntserios):

Chiar cu 800-850 daca e boeing sau airbus. Poate doar ATR-urile merg cu 400, dar si alea cred ca prind mai mult.

| suntserios a răspuns (pentru Cosmin86):

Era vorba de viteza la decolare... si aia e chiar mai mica decat am scris eu. E undeva la 250-290km/h

| Cosmin86 a răspuns (pentru suntserios):

Da, in cazul asta 400 mi se pare mult.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Avionul este cel mai sugur mijloc de transport. in 99, 99% dintre zboruri totul este perfect. Iar in o, o1% nu strange nici pentru identificare medico-legala. Bafta deasa si mult succes!

| Думитреску_Джордж_1994 a răspuns:

Nah, nu are cum sa iti fie frica, e ca atunci cand mergi cu barca pe lac, lin!