| Kidooooo a întrebat:

Cum fac pe facebook sa nu mai imi apara cand postez ceva, de unde postez de exemplu imi scrie : Near Cluj-Napoca si pe harta cand ma duc apare unde stau straight face
Cum sa dezactivez chestia asta?
FUndaahappy

Răspuns Câştigător
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Pai intri pe pagina ta de facebook si sub poza contului care o ai, iti apar datele tale gen data nasterii, orasul din care esti, cel in care locuiesti, studii, stare relatie. Sub toate acestea scrie About. Dai clik pe About si te duci la a doua casuta in dreapta paginii (prima scrie Loc de munca si educatie, iar a doua unde locuiesti). In dreapta sus unde scrie Living ai o casuta unde scrie Edit. Apesi pe Edit si iti apare Curent City si Hometown. Daca sunt completate de exemplu cu orasul Cluj -Napoca imediat in dreapta lor ai o alta optiune ce reprezinta o casuta, Dai clik pe ea si iti alegi cum sa fie postarea (public sa o vada toti, prieteni, familie sau doar tu). Dupa ce ai ales de exemplu sa o vezi doar tu, dai save la sfarsit si ai terminat.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes!
Fundita?

| Adrian_Memo_1986 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Buna... Am si eu acceiasi problema dar eu am iphone si nu gasesc "Living" ...Multumesc.

1 răspuns: