| Balonaseplutitoare a întrebat:

Cum faci bani online?
Vreau niste site uri dincare sa scot sa spunem bani de cheltuiala.
SUnt inca minor si vreau sa am niste bani de buzunar.
Vreau va rog iste siteuri de unde pot face bani.
Multumesc
+ Poti face bani din Instagram?
Am un cont cu 1 mie si ceva de urmaritori si na.
Multumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bani se pot face online doar pe site-urile profesionale unde sunt adevaratii experti in programare, software, analisti de afaceri sau constructori de site-uri.
Ca copil, nu ai asemenea sansa sa muncesti pe un site profesional si nici sa castigi din internet.
Daca exista un asemenea site minune, unde se faceau bani, nu mai era nimeni pe FB, Instagram Yotube sau alte forumuri, toti fugeau pe site-ul ala sa culeaga banii.
Din pacate cei 1000 de urmatori ai tai de pe Instagram, nu fac nimic, atata vreme cat nu postezi nimic interesant sa le captezi atentia., ca despre bani, sunt convinsa cu nu ai ce castiga din Instagram.
Ca minor, poti castiga banuti de buzunar daca: ajuti la treburile din gospodarie pe parinti si bunici, daca iesi la dat zapada sau curata trotuarul, ori la colindat.

| Plato a răspuns:

E foarte greu online, de asemenea e periculos, daca nu esti atent. Merge si cu Instagram, dar 1k e neglijabil, ai nevoie de mult mai multi.
Mai bine ai face ceva fizic, plimba caini de exemplu.

| Teo29 a răspuns:

Cauta site-uri gen freelancer si daca te pricepi intr-un domeniu anume, iti poti oferi timpul si priceprea acolo.

Sfatul meu e sa inveti si cursul gratuit de la google - Atelierul digital la care ofera si calificare + alte cursuri gratuite de la ei.

Asa poate iti descoperi si o vocatie si faci bani din ceea ce iti place.

https://learndigital.withgoogle.com/atelieruldigital

| danydany399 a răspuns:

Poti face bani reali rezolvand taskuri. Iti faci cont de pe urmatorul link si te apuci de treaba. http://www.viespar.ro/? reff=d727dbcba5e7f29cb68ab4942c9b5747
La 50 de dolari poti scoate suma pe card. Totul e pe bune si real, e un site cu numeroase recomandari, puteti cauta chiar si pe google si yt.
Recomand sa intrati intre orele 7 si 11 dimineata pentru ca atunci sunt cele mai multe taskuri. 10 taskuri reprezinta undeva la un dolar si un pic, sut super simplu de facut, cam 2-3 minute fiecare. Plus primeste 5 dolari la logare bonus.