| anonim_4396 a întrebat:

Cum functioneaza telepatia?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Prin biocâmp, mai mult nu știe nimeni.

| Celcestietot a răspuns:

Pe nevazute.

| LPCTSTR a răspuns:

Vorbesti in capul altuia, fictiv, bineinteles, nu exista asa ceva.
Singura modalitate prin care gandurile tale se pot aplica este prin efectuare de lucru mecanic; daca nu faci nimic, nu se intampla nimic. Principii de clasa a 5-a: actiune-reactiune / cauza-efect. Daca n-ai actiune/cauza, n-ai reactiune/efect.
Sumativ, n-ai cum sa afli cum functioneaza telepatia atat timp cat ea nu exista.

| gemeni6226 a răspuns:

Simti,desi esti la sute sau mii de kilometri de persoana la care tii ca i s-a intimplat ceva.Deodata te cuprinde nelinistea si simti ca ceva nu e ok.La mine nu functioneaza, nu simt niciodata nu am simtit dar sunt persoane la care functioneaza.

| ViruseZ a răspuns:

Telepatia e cam... Vrajeala. Nu iti bate capu cu ea.
Https://en.wikipedia.org/wiki/Telepathy
"There is no convincing evidence that telepathy exists, and the topic is generally considered by the scientific community to be pseudoscience.