| MissDelevingne a întrebat:

Cum gasesc tasta print screen pe tastatura?

Răspuns Câştigător
| carmen111 a răspuns:

E langa F12.hee hee

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Se numeste prtscn sau sysrq!
de obicei este in dreapta butonului f12

| dudu13 a răspuns:

E deasupra tastei INSERT!

| basexcu a răspuns:

Urmatoare dupa f12!

| Evolution a răspuns:

E undeva în dreapta lângă numere happy

| ElShaarawy a răspuns:

Eu iti zic unde e : asa deci ai numerele din dreapta 0123456789 care arata niste sageti pe ele (unele) in stanga ai 4 sageti si deasupra lor ai Delete, End, Page Down, Insert, Home, Page Up, Pause Break, Scroll Lock, Print Screen SysRq.Deci unde scrie Print Screen SysRq acolo e Print Screen. Funda happy?

| ramy27iulie a răspuns:

Dreapta sus. Scrie pe ea :prnt scrn fundabatting eyelashes?

| Cipsy a răspuns:

Http://www.ibiblio.org/virtualcell/Tutor1/TandR/keybrd.jpg

Depinde acum ce fel de tastatura ai.De obicei pe tasta de print screen scrie ceva de genu "print Screen SysRq", asa e la mine. Dupa ce apesi tasta, intrii in Paint si apesi "Ctrl+v". Banuiesc ca asta ai vrut sa aflii.