| anonim_4396 a întrebat:

Cum i-ați cataloga pe aceia care îi iau peste picior (în glumă sau nu) pe acele persoane dificile, intimidante și dure?
De exemplu, aveam o profesoară de matematică severă și exigentă în liceu iar un coleg mai îndrăzneț dar inteligent îi răspundea într-o manieră asemănătoare dar fină iar ea nu se supăra pe el.
El afirma că vrea să arate că pe el nu-l domină profesoara și că nu se lasă dominat de către ea.
Exemplul 2: tot în liceu aveam o colegă "toxună", rece, care nu glumea, nu se exterioriza iar un coleg, cel mai tupeist și obraznic din clasă, încerca întruna să glumească cu ea, s-o ia peste picior sau să arate celorlalți colegi că el nu are rețineri să o bage în seamă.
Ceilalți colegi aveau rețineri mari în a o băga în seamă dar el nu.
Ce părere aveți despre aceste manifestări și comportamente?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aș admira un astfel de om, care are curajul de a socializa cu oricine, care știe să se facă plăcut, fără a fi obraznic.

| sierra1 a răspuns:

Umorul e apanajul celor inteligenți