| Pe_Viata_Anonim_1994 a întrebat:

Cum il conving pe fratele meu sa imi bage alt windows? L-a bagat ieri si nu vrea sa il mai bage iar.L-a luat de pe net fara liceenta, iar eu am vb cu cineva sa imi dea un windows mai bun pentru ca cu ala nu imi mergea un joc.Help

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Il oferi si tu macar o bere ceva...

| Steregoi a răspuns:

Cumperi alt calculator mai performant cu ultimul windows cu licenta.

| Shuriken a răspuns:

"L-a luat de pe net fara liceenta, iar eu am vb cu cineva sa imi dea un windows mai bun pentru ca cu ala nu imi mergea un joc.Help"
Din ceea ce zici, se pare ca nu prea ai expperienta, insa nu e bai, fara licenta sunt majoritatea, cel putin 95% din utilizatori au asa, iar "windows mai bun" nu exista, eventual "mai potrivit", adica conteaza "scula" pe care il instalezi, adica pc-ul/laptop-ul si componentele sale, daca calculatorul tau e mai vechi gen -2013 atunci mai potrivit ar fi un windows mai vechi, logic, gen win 7 iar daca e ceva mai nou gen 2014+ e bun si windows 10, daca cumva ai windows 8.1 e cel mai probabil sa nu iti mearga multe, pentru ca e cel mai instabil cand vine vorba de compatibilitate software, iti recomand windows 7 sau 10 depinde cum am zis, cat e de bun calculatorul, sau la ce ai nevoie, si stai linistita ca nu conteaza de unde e, toate sunt de pe net, si fara licenta, ca sa cumperi unul cu licenta e scump si nu merita.winking
Daca a bagat windows 8 spune-i ti-a zis cineva care se pricepe ca nu e bun, daca vrei sa il convingi ca e spre binele lui.

| Mikelangello a răspuns:

Saracul fratele tau laughing Mereu am vrut sa am o sora, dar acum realizez ce inseamna. rolling on the floor)) Invata sa instalezi si tu singura un Windows. E usor. Cauta pe laptopul tau numarul de licență si modelul de windows. E o eticheta faina acolo care luceste. Descarca versiunea optima de Windows, pune-o pe un cd sau stick si instalezi. Succes!

| AlMaDi a răspuns:

Inveti singura sa il instalezi?
Sunt o groaza de clipuri pe net, care te invata asta.