| lc13cm3 a întrebat:

Cum imi conving parintii sa ne mutam la tara?

7 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Nu cred ca ai putea sa-i convingi.
Sunt multe de luat in calcul, prietenii, slujbele, scoala etc.

| PedoBarbie a răspuns:

Le poţi spune avantajele traiului la ţară(are curat, nu e poluare, linişte) deşi sunt puţine. Majoritatea oamenilor nu le place să trăiască la ţară pentru că nu sunt condiţii suficiente sau chiar deloc. Acesta e şi motivul pentru care există oraşul.

| lalaballet a răspuns:

Nu prea poti, dar ai grija ce-ti doresti!

| cateluuus a răspuns:

E foarte greu.Nu numai pentru ei cat si pentru tine.Gandeste-te ca ar trebui sa ii ajuti la gradina la curatat prin casa etc.Si ar trebui sa renunti la scoala si parintii la serviciu.

| NoOneKnow a răspuns:

Daca nu au bani sa achizitioneze o locuinta la tara poti sa te pui si in cap.
Gandeste-te si la locul de munca! Gandeste-te la conditiie materiale. Viata la tara nu e usoara.

| lc13cm3 explică (pentru NoOneKnow):

La tara are bunica mea casa si are si 2 camere libere

| AlisPretty a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei acest lucru.
Cred ca cel mai bine este sa le spui mai multe avantaje pentru statul la tara