| stikystone a întrebat:

Cum imi dau seama ca a trecut varicela si pot iesi afara?

4 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Atunci cand nu mai ai bubite si nu te mai mananca pielea, poti sa iesi linistita/a

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti-au disparut acele bubite si mincarimi de pe corp, mai ramii in casa macar doua zile, apoi poti iesi linistit.Sanatate si mult noroc.

| stikystone explică (pentru anonim_4396):

Si daca mancarimi nu mai am da mai am vreo 4 5 bubite cu scoarta, nu pot iesi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru stikystone):

Exista riscul de a recidiva.adica sa revina boala.Repet:sfatul meu este sa astepti macar o zi daca nu doua, pentru a fi sigur.Numai bine.