| victorita97 a întrebat:

Cum intelegeti expresia " in limba ta ti-e dor de mama..." DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Eka7Lyzza a răspuns:

Buna.
Adica in interiorul tau ti-e dor de cel care ti-a dat viata, si nu te poti indeparta mai mult decat esti de limba ta (se refera la cei plecati din tara care limba natala nu o pot vorbii cu nimeni), intelegi ce vreau sa spun, da?
Succes:*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica unde te-ai nascut si ai copilarit alaturi de mama ti-e dor. Acum cand te maresti si decizi sa pleci ti-e dor de locurile natale. Nu stiu daca ai inteles, nu stiu cum sa iti explic ) laughing