| Bittersweett a întrebat:

Cum intelegeti voi fericirea? ..Cand va simtiti cu adevarat fericiti?

6 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Nu prea cred ca "fericirea" e aceeasi cu buna dispozitie. In general cand esti fericit nu ar mai trebui sa si griji de absolut nici un fel cam pentru restul vietii ceea ce ar fi posibil doar daca ai avea capul complet gol. Doar gandindu-te pentru 10sec. la o idee total absurda incepi sa iti faci niste temeri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu atunci cand sunt fericita simt ca imi bate inima mai repede, zambesc tot timpul, si pur si simplu am acea starepe care nu prea pot sa o descriu.

| strengaritzza a răspuns:

Eu ma simt cu adevarat fericita, cand ii am pe ai mei langa mine, familie si iubit. Alteceva nu imi trebuie. Lucruriile materiale nu ma incanta. Nu ma fac mai fericita. Banii vin si se duc.
Lucruriile spirituale fac toata bogatia. Alea raman in suflet, averea se duce.

| Bittersweett explică (pentru CoCoMona):

Eu vroiam sa aflu parerea fiecaruia.

| CoCoMona a răspuns (pentru Bittersweett):

Fericirea as defini-o ca fiind acea stare de buna dispozitie cauzata fie de lucruri importante, fie de lucruri banale. Din pacate, subiectivismul ne impiedica sa ne dam seama cand anume suntem cu adevarat fericiti...pe mine ma bine dispun atat lucrurile marunte cat si cele care iti marcheaza cu adevarat viata...cum se manifesta toata aceasta fericire? - as putea spune ca simplu: "zambetul este oglinda sufletului si de noi depinde sa-l alimentam cat de des cu putinta".