| monicaaa17 a întrebat:

Cum îți dai seama dacă ești intr-o relație cu un narcisist?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

N-ai loc la oglindă de el

| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste doar despre el, se lauda, cauta sa isi puna in valoarea partea corpului sau fata, in asa fel incat sa obtina complimente si sa fie admirat.
Merge numai acolo unde stie ca-i adulat si complimentat samd.

| SilentRain a răspuns:

Întotdeauna el și nevoile lui sunt importante
https://youtu.be/8kPIzRdz6XI

| Sofer a răspuns:

Se uita de zeci de ori în oglinda sa arate bine și selfiuri multe. laughing

| EvilThoughts a răspuns:

Narcisistii nu inteleg ca gresesc. Si nu vad o problema in comportamentul pe care îl au.

Vei observa ca nu conteaza cat de grava este acțiunea pe care au facut-o ei, tot cealalta persoana este de vina (de exemplu: da, am spart usa pentru ca am crezut ca ma înșeli, însă de ce ai incuiat-o in primul rand?) Lucrurile au un alt sens pentru ei si dese ori vei realiza ca nu puteti ajunge la un consens pentru ca pentru ei nimic din ce spun ceilalți nu este mai corect decat ceea ce spun ei. Totul se învârte în jurul lor și nu le este teama sa calce pe cadavre pentru a ajunge unde isi propun, fie ca rănesc persoane iubite sau jignesc alți oameni.