| oSalamadra a întrebat:

Cum iti dai seama daca esti un om rau?

5 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Nu te chinui. Toti suntem rai pretinzand ca suntem buni.

| Apokales a răspuns:

Cand faci o fapta ce are efecte negative, suferinta, durere si asa mai departe. Desigur, fapta trebuie sa fie constientizata, altfel nu este rea vointa, este doar prostie. Prostul nu este un om rau.
Oricum, este greu sa cataloghezi raul, trebuie sa iei multe aspecte in calcul. Daca suferinta inseamna rau, atunci doctorii ar trebui inchisi, ei te chinuie, dar te vindeca. Este mult de calculat pana sa-ti dai seama ca o anumita fapta este rea si sa etichetezi persoana ca fiind rau voitoare si constienta de aceasta.

| ShaOfHatred a răspuns:

Când mama ta îți spune că ești "un om rău"

| UnDiavol a răspuns:

Jb cu zahăr pudră Clar sunt un om rău sau Sniker cu murături nu-ți mai spus de ouă cu struguri și Măsline le-am dat nepoților primi sa mânce sunt mai mici laughing)

| AndrElle a răspuns:

Mergând la biserică și spovedi du-te.