| anonima4all a întrebat:

Cum iti poti da seama daca esti insarcinata?

Răspuns Câştigător
| lia a răspuns:

Cel mai simplu mod de a vedea daca esti insarcinata este testul de sarcina. Dar cel mai sigur este sa mergi la un ginecolog.
Ai putea in prima faza sa-ti faci testul si apoi, daca iese pozitiv sa mergi sa consulti un ginecolog. happy

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faci un test de sarcina din prima urina de dimineata la minim 21 de zile de la ultimul contact sexual neprotejat sau la minim 7 zile de intarziere a menstruatiei. Sau te duci la un laborator si soliciti dozarea din sange a gonadotrofinei corionice umane (se poate face din prima zi de intarziere a menstruatiei).

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Faci un test de sarcină sau mergi la ginecolog.

| Georgiana2905 a răspuns:

Ori iti cumperi un test de sarcina ori astept sa vezi daca iti intarzie stopul si apoi daca iti creste burta. tongue

| Elly4all a răspuns:

Pai sa-ti faci un test de sarcina sau sa citesti semnele, greturi, pofte, dureri.etc., si nu in ultimul rand control ginecologiec succeswinking

| alexa a răspuns:

Pur si simplu printr. un test
daca nu la ginecolog unul de la farmacie iti va fi de foloswinking
bafta

| ina a răspuns:

Iti faci un test de sarcina.Il cumperi de la farmacie.Nu e foarte scump, nu te speria.