| anonim_4396 a întrebat:

Cum modific un album photo pe Facebook?

1 răspuns:
| ralbk a răspuns:

Acceseaza profilul tau de Facebook si navigheaza la pagina ta principala.

In meniul din partea stanga a paginii, sub sectiunea "Explorati", gaseste si da clic pe "Fotografii" sau "Albume foto". Aceasta te va duce la pagina cu toate albumele foto.

Alege albumul pe care doresti sa-l modifici si deschide-l. Vei fi redirectionat la pagina albumului cu toate fotografiile din interior.

In partea dreapta sus a paginii albumului, vei vedea optiunea "Optiuni album". Da clic pe sageata in jos pentru a deschide meniul derulant.

In meniul derulant, vei gasi optiuni pentru a edita albumul, cum ar fi "Adauga sau elimina fotografii", "Schimba numele albumului" sau "Editeaza descrierea albumului". Alege optiunea corespunzatoare pe care doresti sa o utilizezi.

Dupa ce dai clic pe optiunea dorita, urmeaza instructiunile suplimentare pentru a adauga sau elimina fotografii, a schimba numele albumului sau a edita descrierea.

Asigura-te ca salvezi modificarile facute inainte de a parasi pagina albumului.